(81) 53-43-662, 731-313-193 (codziennie 9:30-19)  Kliknij i poproś o kontakt telefoniczny! wybielanie@smilespa.pl

"Nie wiedziałam, że zabieg wybielania zębów może być tak relaksujący. Przez cały czas leżałam i słuchałam ulubionej muzyki, a po chwili już miałam biały uśmiech."

Karolina Modzelewska, Warszawa

Magiczny uśmiech

Powołując do życia SmileSPA mieliśmy przed sobą bardzo ambitny, ale realistyczny cel: sprawić, aby ludzie częściej się uśmiechali. Wiadomo bowiem, że uśmiech jest oznaką szczęścia i pomyślności, a także symbolem estetycznego piękna. Gdyby odłożyć na bok wszelkie zewnętrzne powody braku uśmiechu to zostaje jeden, za to najważniejszy - wstyd ze stanu własnego uzębienia. Jak wynika z naszych badań ponad połowa respondentów nie uśmiecha się, bo uważa, że ma nieładne, żółte zęby. Był to główny powód, dla którego postanowiliśmy stworzyć silną sieć wybielania zębów o ogólnopolskim zasięgu.

Misja

Każdy z założycieli SmileSPA zbierał doświadczenie na innym polu zawodowym, ale wszystkich nas połączyła wspólna misja: sprawić, aby błyskawiczne, bezbolesne i długotrwałe wybielanie zębów nie było tylko miejską legendą. Mając to na uwadze poświęciliśmy początkowo wiele miesięcy na badania oczekiwań pacjenta oraz na analizy i porównania dostępnych narzędzi i środków do wybielania zębów. Dzięki temu mamy pewność, że oferowana przez SmileSPA usługa laserowego wybielania zębów jest najlepszą z możliwych. Mamy też nadzieję, iż sieć gabinetów którą budujemy, będzie symbolem zmian, jakie zachodzą w polskim społeczeństwie i gospodarce.

Bezpieczeństwo

Laserowe wybielanie zębów jest bezsprzecznie najlepszą znaną metodą wybielania. Nie tylko jest najszybsze i najbardziej trwałe, ale przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym pod czujnym okiem lekarza-dentysty jest także metodą najmniej bolesną i wartą swojej ceny. Do wybielania laserowego wykorzystuje się lampy o różnej długości i temperaturze światła. Lampy LED, z których korzystamy w SmileSPA generują światło zimne, które nie powoduje wejścia środka wybielającego w reakcję cieplną, dzięki czemu minimalizuje możliwość wystąpienia bólu podczas zabiegu.

Troska o zdrowie pacjenta

Wybielanie laserowe polega na naświetlaniu zębów akceleratorem LED, który znacznie przyspiesza proces reakcji chemicznej pomiędzy środkami czynnymi żelu do wybielania a tkanką organiczną zębów. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii zabieg wybielania zębów trwa ok. 30 minut i przeważnie nie jest powtarzany. Efekt wybielania laserowego może się utrzymywać nawet powyżej dwóch lat, w zależności od nawyków żywieniowych i zdrowotnych pacjenta.

Wybielanie laserowe

Przy wyborze właściwego akceleratora LED kierowaliśmy się kilkoma kryteriami: musiał być sprawdzony i posiadać wszelkie możliwe certyfikaty, musiał być skuteczny i wytrzymały, mieć możliwość wybielania nawet pojedynczych zębów, a także cieszyć się dobrymi opiniami wśród użytkowników i pacjentów. Taka lampa do wybielania zębów produkowana jest w Niemczech w firmie WHITEsmile, której jesteśmy dumnym partnerem. Mamy silne przekonanie, że był to doskonały wybór w trosce o zdrowie pacjenta oraz jakość zabiegu wybielania.

Wybielanie medyczne

W trakcie badań i wywiadów środowiskowych, które prowadziliśmy wiosną, jasno wynika, że część pacjentów nie rozróżnia prawidłowo wybielania kosmetycznego od wybielania medycznego zębów. Wiąże się z tym szereg problemów o negatywnych skutkach zarówno dla stomatologów jak i pacjentów, gdyż często pacjenci kierowani niską ceną i obietnicą efektów decydują się na wybielanie u osób, które nie mają do tego wymaganych kwalifikacji i przy użyciu materiałów, które bardziej szkodzą niż pomagają.

Środek aktywny

Do wybielania zębów wykorzystuje się nadtlenek wodoru, inaczej perhydrol, jako środek czynny. Według dyrektywy Unii Europejskiej jedynie lekarze-stomatolodzy mogą używać jego roztworu wyższego niż 6 proc. W SmileSPA do wybielania zębów wykorzystujemy roztwór perhydrolu o stężeniu 32 proc., a wszystkie zabiegi wykonują wyłącznie dyplomowani dentyści. Wiąże się to z dbałością o pacjenta i jego zdrowie, a także o konsultacje przed- i pozabiegowe chociażby na temat białej diety bądź domowych metod utrzymania efektów wybielania.

Wybielanie Zębów SmileSpa